ЮРЛІГА визначила десятку найбільш важливих для підприємців нормативно-правових актів поточного тижня, виходячи з вступу документів в силу, враховуючи результати роботи держорганів, а також вивчивши нові надходження в системи ЛІГА: ЗАКОН
1. Депутати почали легалізацію електронної комерції
Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 2306а, яким пропонується визначити організаційно-правові засади здійснення в Україні електронної комерції, встановити чіткі правові вимоги та механізми дистанційного укладання й виконання правочинів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій. Документом визначаються загальні принципи функціонування електронної комерції в Україні, суб'єкти у сфері електронної комерції та їх правовий статус, встановлюється додаткова правовий захист споживачів у сфері електронної комерції. Законопроект вводить нові терміни: електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, а найголовніше - електронна угода. Якщо проект остаточно підтримає парламент і підпише президент, всі угоди в Інтернеті будуть проводитися з використанням спеціального ідентифікатора - цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний телефон для підтвердження операції. Читайте також: Легалізація електронної комерції: думка бізнесу, оцінка юристів
2. Підприємців очікують нові правила контролю у сфері метрології та стандартизації
Прийняті два євроорієнтованих закони. Так, Закон про метрологію та метрологічну діяльність передбачає розмежування регулюючих, наглядових і господарських функцій у сфері метрології, розширення застосування механізмів акредитації, гармонізацію законодавчих актів законодавства ЄС, створення Державної метрологічної інспекції. Документом також вводиться адмінвідповідальність за порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки та виконання вимірювань, уточнити визначення терміна сертифікат відповідності та уточнити назви документів дозвільного характеру. А Закон про стандартизацію передбачає створення та функціонування єдиного національного органу стандартизації, який не буде органом державної влади. Скасовується галузева стандартизація, узгодження проектів національних стандартів з державними органами, державну реєстрацію технічних умов, обов'язковість застосування національних стандартів та ін
3. Бізнесу стане простіше отримати дозвільні документи
В.о. Президента України Олександр Турчинов підписав Закон № 1252-VII щодо удосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади. Вводиться видача держадміністратором виключно у дозвільних центрах (на рівні районів та областей) суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру (переоформлення, видача дублікатів, анулювання), оформлених центральними органами виконавчої влади. Таким чином, скоротяться часові та грошові витрати підприємців, а також знизяться рівень корупційних дій з боку чиновників.
4. Набули чинності антикорупційні євроінтеграційні зміни
4 червня набрав чинності Закон № 1261-VII про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Зокрема, документом встановлено, що підставою для застосування до юросіб заходів кримінально-правового характеру є готування до злочину. Суд може застосувати до юрособи штраф у двократному розмірі незаконно отриманого прибутку, але в разі вчинення злочину невеликої або середньої тяжкості, і якщо протягом 5 років з дня початку досудового слідства не було зроблено заходів кримінально-правового характеру, суд може не застосовувати штраф. Також і багато інших змін внесено до КпАП, КК, ЦПК, КПК, Закон про засади запобігання і протидії корупції та ін.
5. Незабаром підприємці зможуть не засвідчувати нотаріально вірність копій багатьох документів
В.о. Президента України О.Турчинов підписав Закон № 1253-VII щодо засвідчення вірності копій документів, яким розширюється перелік випадків засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них, справжності підпису на документах не лише нотаріально, а й посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій. Таким чином, скасовується обов'язковість нотаріального засвідчення вірності копій близько 15 документів, які використовуються в цивільних та господарських відносинах. При цьому можливість засвідчення копій таких документів нотаріусом не відміняється. Зміни прийняті, оскільки необхідність нотаріального завірення копій ускладнювала процедуру оформлення документів і приводила до зайвої матеріальної навантаженні на осіб. Закон набуде чинності через 60 днів з дня його опублікування.
6. Громадські експерти перевірятимуть проекти місцевих регуляторних актів
Парламентом прийнято Закон про внесення змін до статті 34 Закону про основи державної регуляторної політики у сфері госпдіяльності. Новими нормами передбачено проведення громадської експертизи підготовлених проектів регуляторних актів. Тобто, спеціально уповноважений орган буде вносити пропозиції до проекту регуляторного акта, розробленого органом та / або посадовою особою місцевого самоврядування. За результатами розгляду таких пропозицій їх або врахують, або аргументованно відхилять (у порядку, встановленому законом). Передбачається, що нові норми дадуть можливість органам та посадовим особам місцевого самоврядування підвищити якість підготовки проектів регуляторних актів.
7. Заборонено телепродаж лікарських засобів і медичної техніки
ВР прийняла Закон про внесення змін до Закону про рекламу щодо приведення у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Законом телепродаж визначено як окремий вид реклами, яка транслюється по телебаченню і містить публічну пропозицію укласти договір купівлі-продажу щодо визначеного товару. Встановлено, що телепродажу повинні містити необхідну, доступну, достовірну аудіовізуальну інформацію про пропонований товар. Заборонено спонсорування теле- і радіопедач з використанням назв лікарських засобів і конкретних медичних послуг, які надаються та розповсюджуються тільки за приписом (рецептом) лікаря, а також телепродаж лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, медичних послуг. У Законі враховані відповідні вимоги європейського законодавства.
8. Рада може прийняти Трудовий кодекс регіоналів
Комітет ВР з питань соціальної політики та праці рекомендує прийняти за основу доопрацьований законопроект № 2902 Трудового кодексу України. Один з його авторів, нардеп-регіонал Ярослав Сухий, зумовив необхідність прийняття Трудового кодексу корінними змінами всієї системи суспільних відносин, які відбуваються в Україні у зв'язку з формуванням ринкових відносин та соціально-економічними перетвореннями. При цьому чинний КЗпП був прийнятий ще в 1971 році і застарів, між нормами Кодексу та нормами законів багато колізій. За словами народного депутата, Трудовий кодекс пропонує комплексний підхід до вирішення соціально-трудових питань, кодифікацію та уніфікацію законодавчих актів з питань праці. Представник же Міністерства соціальної політики та праці зазначив, що проект потребує доопрацювання. Крім того, Мінсоцполітики підготує свій проект Трудового кодексу, але терміни підготовки такого документа не були названі.
9. Як оформити скаргу на порушення законодавства органами держконтролю?
Держслужба з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розмістила рекомендації, які слід враховувати суб'єктам господарювання під час складання скарг щодо порушень центральними органами виконавчої влади вимог Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». У рекомендаціях зазначено, на що слід звертати першочергову увагу при написанні скарги на дії органу держконтролю; як слід викласти проблемне питання і описати його суть. За результатами розгляду скарг суб'єктів господарювання Держслужба може надіслати скаргу разом зі своєю позицією щодо дотримання законності органом нагляду (контролю) у відповідне координирующее міністерство і / або органи прокуратури для розгляду по суті та прийняття відповідних заходів реагування.
10. Кабмін призначив керівника Державної фіскальної служби
Кабінет міністрів призначив першого заступника Міністра доходів і зборів Ігоря Білоуса головою новоствореної Державної фіскальної служби. Першим заступником голови призначено Володимира Хоменка (нинішній заступник Міністра доходів і зборів), а заступником - Анатолія Макаренка, який керував митною службою в уряді Юлії Тимошенко.
ЮРЛIГА
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3033.html