Уряд затвердив план невідкладних заходів з подолання корупції - планується істотна зміна законодавства
Уряд України на засіданні 2 липня затвердив план невідкладних заходів з подолання корупції - 10 антикорупційних кроків на наступні 6 місяців. Документ був розроблений з представниками громадянського суспільства, міжнародними організаціями, зокрема, з експертами Ради Європи та організації GRECO.
1 крок - формування ефективної антикорупційної політики. У рамках цього блоку планується до кінця поточного року забезпечити прийняття антикорупційної стратегії. Відповідний законопроект також схвалений вчора і удет направлений на розгляд парламенту.
2 крок передбачає функціонування добропорядної публічної служби. Зокрема, будуть прийняті нові редакції законів про держслужбу і про службу в органах місцевого самоврядування. Окрім іншого, вони передбачатимуть гідну оплату праці для службовців державного сектора, передбачати реальні вимоги до держслужбовців, систему мотивації, у тому числі матеріальну. Такі законодавчі акти повинні бути представлені в парламент до 1 серпня.
А до 1 вересня буде поданий великий пакет законів щодо запобігання конфлікту інтересів та можливості контролю за представниками публічної служби з боку громадськості.
3 крок стосується посилення відповідальності і покарання за корупційні діяння. Зокрема, буде прийнятий закон про Антикорупційне бюро. У рамках посилення відповідальності за корупцію передбачається скасувати процедуру взяття на поруки, завдяки якій вдавалося уникнути відповідальності.
4 крок - судова реформа і реформа органів кримінальної юстиції. У цьому напрямку уряд вважає за необхідне прийняття нової редакції закону «Про судоустрій і статус суддів», а також проведення повної переатестації судового корпусу України - як за професійною ознакою, так і за ознакою майнового стану та відповідності задекларованого майнового становища суддів та їх членів сім'ї їх реальним доходах і видатках.
Крім того, до вересня буде подано нову редакцію закону про міліцію, закону про Державний бюро розслідувань. Очікується, що Верховна Рада завершить ухвалення закону «Про прокуратуру».
5 крок антикорупційних заходів стосується позбавлення можливості користування доходами, отриманими злочинним шляхом. Пропонується прийняти ряд законів, які будуть розкривати інформацію про кінцевих вигодонабувачів у всіх юридичних особах приватного права. Мова йде про тих компаніях, засновниками яких є офшорні компанії. Буде запропоновано механізм, за яким в Єдиному державному реєстрі буде необхідно надавати інформацію про безпосередніх власників тих офшорних компаній, які є засновниками українських юридичних осіб.
Також буде прийнята нова редакція закону про запобігання та протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, і внесений ряд законів щодо протидії тіньового відтоку капіталу з України.
6 крок пов'язаний з спрощенням умов ведення бізнесу та його детінізації. У цьому напрямку планується прийняття закону про податковий компроміс. Також буде прийнято рішення про введення інституту бізнес-омбудсмана - органу, який буде комунікатором між бізнесом та представниками влади в питаннях дерегуляції, спрощення умов бізнесу і незаконних дій влади.
З ініціативи громадських організацій буде подано проект закону, який пов'язаний з спрощенням регуляторних процедур, які гальмують роботу бізнесу в Україні.
7 крок - ефективна система надання адміністративних послуг. Буде внесено закон про спрощення надання адмінпослуг, який передбачає передачу повноважень з надання адміністративних послуг місцевим органам влади, максимальне спрощення надання цих послуг, переклад надання послуг в електронний режим. А головне - переведення центрів надання адмін послуг на фактичний госпрозрахунок для того, щоб була легальна мотивація, легальна оплата за послуги. Передбачається, що держава буде здійснювати виключно встановлення загальних регламентів і стандартів роботи цих центрів, а якість послуг буде ставитися до сфери відповідальності місцевих органів влади.
8 крок - прозорість політичних фінансів. Планується на 1 листопада подати на розгляд ВР законопроект про прозорість фінансування політичних партій та виборчих кампаній. Такий закон повинен привести фінансування політичних партій до європейських стандартів і максимально прибрати політичну корупцію.
9 крок - законність використання бюджетних коштів та приватизаційних процесів. В Україні вже прийнято Закон про державні закупівлі - зараз стоїть завдання проводити моніторинг виконання цього Закону державними органами влади та державними компаніями. Плануються перевірки дотримання тих процедур, які є в цьому Законі, і аналіз надходження до бюджету додаткових коштів. Крім того, уряд поставив завдання розпочати процес електронних державних закупівель.
10 крок - забезпечення доступу до інформації. На розгляд ВР буде запропонований законопроект про публічність реєстрів. В уряді вважають, що без цього прибрати корупцію як з системи реєстрації, так і з державного сектора, - дуже важко.
Урядовий портал
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3044.html