Мінсоцполітики наказом від 18 травня 2015 № 514 затвердив Державний стандарт соціальної адаптації.
Держстандарт визначає зміст, обсяг, умови та порядок надання соціальної послуги з соціальної адаптації, показники її якості для суб'єктів усіх форм власності, які надають цю послугу.
Послуга з соціальної адаптації включає комплекс заходів для активного гармонійного пристосування осіб похилого віку, інвалідів, осіб, які перебувають у спеціалізованих чи інтернатних закладах, осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, до змінених умов соціального середовища.
Послуга соціальної адаптації в обсягах, визначених держстандартом, надається безкоштовно, за плату або з встановленням диференційованої плати.
Підставою для отримання послуги соціальної адаптації є звернення (заява) потенційного одержувача або його законного представника в Міністерство соціальної політики АР Крим, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, або до суб'єкта, який надає послугу.
Суб'єктом, що надає послугу, може бути підприємство, установа, організація, незалежно від форми власності, підприємці, які відповідають критеріям діяльності суб'єктів, що надають соціальні послуги.
Рішення про надання соціальної послуги або відмову в її наданні приймається суб'єктом, який надає соціальну послугу, протягом 14 календарних днів з дати звернення одержувача соціальної послуги. З кожним одержувачем соціальної послуги протягом 3 днів з дати прийняття рішення про надання послуги укладається договір.
Соціальна послуга надається в приміщенні суб'єкта, який надає соціальні послуги, в денний час протягом терміну, необхідного для процесу активного гармонійного пристосування одержувача соціальної послуги до нових умов соціального середовища.
Основні заходи, що становлять зміст послуги соціальної адаптації, форми роботи та орієнтовний час їх виконання передбачають:
- Допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення;
- Надання інформації з питань соціального захисту населення;
- Представництво інтересів;
- Надання психологічної допомоги;
- Допомога у зміцненні / відновленні родинних та суспільно корисних зв'язків;
- Участь у клубах за інтересами;
- Сприяння зайнятості;
- Забезпечення транспортом і т.п.
Зміст і обсяг соціальної послуги для кожного одержувача соціальної послуги визначаються індивідуально.
Сайт ЮРЛИГА
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3208.html