«Чи є податкові спори індикатором економічної свободи в Україні?

25 червня 2015 року за ініціативи Окружного адміністративного суду міста Києва відбувся перший дискусійний круглий стіл «Pro and contra» на тему: «Чи є податкові спори індикатором економічної свободи в Україні? Погляди учасників судових засідань". До участі у заході активно долучились судді Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська, Антон Лосєв, заступник начальника відділу забезпечення роботи голови та заступників голови суду ВАСУ Антон Поляничко, Віце-президент Асоціації адвокатів України Олег Рачук, представники Асоціації податкових радників, Громадської ради при Державній фіскальній службі України в м. Києві, Державної фіскальної служби України в м. Києві, районних податкових інспекцій, а також понад 30  адвокатських об’єднань та компаній. 

«Організований нами захід унікальний тим, що у форматі вільної дискусії ми можемо почути, а не просто послухати представників всіх сторін податкових спорів. У кожного учасника є власний досвід в цьому напрямку, сформовані аргументи та низка запитань, які ви сьогодні матимете можливість поставити один одному», - зазначив у привітальному слові заступник голови Окружного адміністративного суду міста Києва Володимир Келеберда.

В ході роботи першої секції суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська свій виступ присвятила питанням обов’язку доведення власної позиції у судовому засіданні. Суддя провела дискусію з аудиторією щодо ролі податкових органів в доведенні  своєї позиції. Учасники обговорення одностайно погодились з необхідністю розробки рекомендацій щодо набору доказів у типових податкових спорах. 

Під час другої секції учасники круглого столу обговорили питання доказів в адміністративному процесі. Голова Громадської ради при Держаній фіскальній службі міста Києва Ірина Нараєвська окрему увагу зосередила на електронній накладній – як доказі в судовому процесі. Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Ольга Дегтярьова провела стислий огляд судової практики при розгляді податкових спорів та обговорила з присутніми наслідки недопуску до проведення податкової перевірки.

Голова адвокатського об'єднання "Національна правова палата" Анна Самойленко виступила з доповіддю на тему «Практичні аспекти впливу наявності порушеної кримінальної справи на розгляд справи про оскарження  ППР в адміністративних судах». В рамках виступу адвокат зазначила, що порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 212 КК України, може ґрунтуватись на підставі актів і рішень податкового органу, незважаючи на узгодженість, або неузгодженість податкового зобов’язання. "Аналізуючи досить негативну для платників податків судову практику, можна зробити висновок, що за результатами майже кожної податкової перевірки, на підставі якої буде винесено ППР, може бути порушена кримінальна справа, - вказала Анна Самойленко. 

Особливості трансфертного ціноутворення та податку на додану вартість в окремі періоди в Україні було обговорено під час третьої секції круглого столу. Суддя окружного адмінсуду м.Києва Костянтин Пащенко та член Громадської ради при ДФС у м.Києві Людмила Онищенко обговорили з учасниками заходу останні зміни в методах трансфертного ціноутворення та необхідність розробки методик з питань проведення судових експертиз з питань трансфертного ціноутворення.

У підсумку учасники круглого столу мали змогу заповнити підготовлені організаторами анкети, які допоможуть визначити необхідність проведення подібних заходів та актуальність обговорюваних тем. «Серія круглих столів «Pro and contra» покликана виробити спільну формулу всіх сторін процесу для врегулювання проблемних аспектів при розгляді податкових та інших спорів», - зазначив суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін та закликав всіх присутніх до чергової дискусії. Учасники підтримали таку ініціативу та висловили готовність до подальшої плідної роботи у такому форматі.


26 червня 2015
Окружний адміністративний суд Києва


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3212.html

 - .  Rambler's Top100