«Кабінет Міністрів України прийняв постанову №475, яка буде завтра опублікована в «Урядовому кур’єрі», що стосується внесення певних змін до порядку призначення житлових субсидій. Ми зробили ще один крок для спрощення процедури надання субсидій. Ми зробили ще один крок назустріч людям, які потребують сьогодні соціального захисту внаслідок підвищення цін на житлово-комунальні послуги та тарифів на газ», - повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко на прес-конференції у Будинку Уряду 10 липня.
Міністр підкреслив, що даним урядовим рішенням передбачено низку спрощень для отримання субсидії. Зокрема, у декларації тепер необхідно вказувати лише вид доходу. «Ми відсьогодні відмовляємося від вказівки цифр у декларації. Тепер, щоб отримати субсидію, в декларації громадянин України буде вказувати тільки вид доходу, який він отримує. Тобто, він просто від руки буде писати, що вигляд його доходу пенсія, або стипендія, або заробітна плата і з зазначенням організації, де він ці доходи отримує. Жодних цифр вказувати не треба», - повідомив Павло Розенко, додавши, що тепер органи соцзахисту отримуватимуть інформацію безпосередньо від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.
У зв’язку з цим нововведенням, як зазначив Міністр, скасовано штрафи за недостовірну інформацію в документі на субсидію. «Внаслідок цього спрощення, відпадає будь-яка необхідність штрафувати людей за помилки. Немає цифр, немає помилок, немає приховування фактично власних прибутків, тому ми не будемо застосовувати норму про повернення у подвійному розмірі надміру перерахованої житлової субсидії у разі подання документів з недостовірними відомостями», - сказав Павло Розенко.
Крім того, за його словами, рішенням передбачено для призначення житлової субсидії не включати до сукупного доходу громадян окремі види доходів. «Зокрема, не включатиметься у суму доходів благодійна допомога, одноразова допомога, яка надається або Урядом, або органами місцевої влади, одноразова допомога до 5 травня, допомога на оздоровлення, одноразова матеріальна допомога інвалідам, матеріальна допомога з місцевих бюджетів, якщо вона є одноразовою», - повідомив Павло Розенко, додавши, що грошове забезпечення учасників АТО не буде також враховуватися у сукупному доході родини, що розширить права на отримання субсидії.
За його словами, також надано можливість призначати субсидію за бажаннями громадян відповідно до доходів не за попередній календарний рік, а за попередні три місяці, а для пенсіонерів – за останній місяць.
Також, як відзначив Міністр, врегульовано питання визначення доходу фізичних осіб підприємців. «Як ви знаєте, у своїй звітності підприємці першої, другої та третьої групи платників єдиного податку вказували тільки валовий дохід. Він був досить значним, і, таким чином, підприємці та їхні сім’ї фактично були позбавлені права на отримання субсидій. Тому ми встановили для платників єдиного податку першої групи мінімальні доходи, які будуть враховуватися у їхній декларації. Це для першої групи - один прожитковий мінімум, для другої групи - два прожиткових мінімуми, для третьої групи - три прожиткових мінімуми», - повідомив Павло Розенко.
Водночас він додав, що у разі смерті власника житла, змінами передбачено «призначення субсидій за рішенням комісії на одну із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника була в ньому зареєстрована».
За словами Міністра, також розширено права місцевих органів влади, місцевих комісій приймати рішення щодо надання субсидій у спірних питаннях: «Дуже багато різноманітних ситуацій, які у постановах Кабміну виписати неможливо, тому що кожна родина - це якась окрема ситуація. Тому ми надаємо право місцевим комісіям розбиратися у цих ситуаціях». При цьому він закликав місцеві органи влади приймати рішення на користь людей.
Крім того, за повідомленням Міністра, надано право управлінням соцзахисту встановлювати субсидії на склад осіб, які вказані у декларації, у разі, якщо вчасно не надійшла інформація про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб.
Він також повідомив, що у державному бюджеті передбачено понад 24 млрд. грн. на надання субсидій. На сьогодні в Україні за новою процедурою вже отримують субсидії 1,5 млн. сімей.
«Ми налаштували систему субсидій таким чином, щоб мінімізувати відсоток відмов з надання субсидій», - наголосив Павло Розенко, додавши, що тільки 3% українських сімей, які звертаються за наданням субсидій, відмовляють у наданні через різні причини, у той час як у попередній системі рівень відмов становив 40-50%.
«Тобто, провівши реформу субсидій, ми зробили її більш адресною, більш соціально спрямованою і дали можливість людям захиститися у цій непрості ситуації», - підсумував Міністр.
Урядовий портал
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3221.html