Прийнято Закон про місцеві вибори

Верховна Рада 14 липня ухвалила Закон про місцеві вибори (законопроект № 2831-3) в редакції, підготовленій Комітетом до другого читання, з деякими поправками, внесеними з голосу.

Закон визначає основні засади, організацію та порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост.

Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, територія утвореної відповідно до Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад »об'єднаної сільської, селищної територіальної громади.

Вибори депутатів ВР АРК, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за пропорційною виборчою системою у багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій, блоків місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів у територіальних виборчих округах, на які поділяється багатомандатний виборчий округ, який збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, по території міста відповідно до існуючого адміністративно-територіального устрою або територією об'єднаної міської територіальної громади.

Вибори міського (міст, кількість виборців в яких дорівнює або більше ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, який збігається відповідно з територією міста відповідно до існуючого адміністративно-територіального устрою або територією об'єднаної міської громади.

Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців у яких менше ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія відповідного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, територія об'єднаної сільської, селищної громади, територія міста.

Вибори старости проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія відповідного населеного пункту (села або селища) у складі об'єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади.

Відзначимо, що згідно з однією з поправок скасована норма про неможливість участі у виборах партій, які створені менш ніж за 1 рік до виборів, або які змінили назву менш ніж за 180 днів до виборів.

Сайт ЮРЛИГА


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3225.html

 - .  Rambler's Top100