Верховна Рада на на засыдання 12 листопада ухвалила Закон щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу (законопроект № 3 442).
Необхідні для безвізового режиму з ЄС зміни вносяться до Кодексу законів про працю,
Відповідно до прийнятого Закону стаття 2-1 КЗпП (Рівність трудових прав громадян України) буде викладена в такій редакції:
«Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема, порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме чи непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ / СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду або інші органи за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаним з характером роботи або умовами її виконання ».
Чинна редакція ст. 2-1 КЗпП: «Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять, місця проживання та інших обставин».
Зміни, запропоновані законопроектом № 3 442, збігаються з поправкою, яку пропонувалося внести в проект Трудового кодексу. Нагадаємо що при прийнятті в першому читанні проекту ТК депутатам не вистачило голосів для того, щоб розглянути можливість врахування зазначеної антидискримінаційної поправки при підготовці проекту до другого читання.
Відзначимо, що подавався і альтернативний законопроект, яким антидискримінаційну поправку в КЗпП пропонувалося сформулювати в скороченому варіанті.
Сайт "ЮРЛИГА"
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3322.html