З`їзд суддів України звільнив з посади судді Конституційного Суду України Василя Бринцева та призначив на цю посаду Віктора Кривенка

12 листопада 2015 року розпочав роботу ХІІІ з`їзд суддів України, в якому взяли участь Голова Конституційного Суду Юрій Баулін, судді, що делеговані від Конституційного Суду України – Михайло Запорожець, Олександр Касмінін, Наталя Шаптала, а також судді Василь Бринцев, Сергій Вдовіченко, Олександр Литвинов, Олег Сергейчук, Петро Стецюк та суддя Конституційного Суду України у відставці Андрій Стрижак.

Одним із пунктів порядку денного з`їзду було питання звільнення та призначення судді Конституційного Суду України.

Делегати з`їзду розглянули подання Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна про те, що відповідно до положень пункту 9 частини п`ятої статті 126 та статті 149 Конституції України Василь Бринцев подав заяву про відставку у зв’язку з закінченням строку, на який його призначено. У поданні зазначається, що Бринцев В.Д. призначений черговим VІІ з`їздом суддів України 3 листопада 2005 року і вступив на посаду 4 серпня 2006 року з дня складення ним присяги судді Конституційного Суду України. Також у зверненні йдеться про призначення іншої особи на вакантну посаду судді Конституційного Суду України.

Отже, за результатами голосування делегатів органу суддівського самоврядування ухвалено рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України Василя Бринцева у відставку, у зв`язку із закінченням строку, на який його призначено. 374 делегати проголосували „за“, а 8 делегатів „проти“. З’їздом було затверджено протокол лічильної комісії за результатами голосування.

У свою чергу, Василь Бринцев звернувся до делегатів зі словами вдячності, та побажав всім наснаги, мужності, справедливості у роботі і повсякденних рішеннях.

У ході роботи першого дня з`їзду делегати заслухали доповідь Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка щодо здійснення функцій судової влади України в умовах судової реформи України, який зокрема зазначив, що нинішня судова реформа має всі шанси стати найглибшою, адже проводиться на конституційному рівні. Очільник ВСУ закликав представників усіх владних структур держави бути „виваженими й конструктивними, і, насамперед, – якісно виконувати свою функцію в суспільстві: парламенту – приймати якісні закони, виконавчій владі – їх виконувати, судам – забезпечувати справедливий розгляд правових конфліктів“.

У своєму виступі Ярослав Романюк також звернувся до всіх і кожного з наших співвітчизників, і наголосив, що „суди існують не для політиків, і не для суддів. Суди існують для людей, і ваша довіра дуже важлива. Кожен із вас має бути впевнений, що його справа за необхідності буде розглянута будь-яким суддею неупереджено та справедливо. Цієї впевненості не досягти, коли звідусіль лунають звинувачення суддів у всіх гріхах. Тож послуговуйтеся фактами, піддавайте сумніву ті чи інші популістські заклики, аналізуйте ситуацію з використанням даних із різних джерел і формуйте власну думку“.

Крім того, на з`їзді була заслухана інформація Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка, який розповів про діяльність Вищою ради юстиції. Зокрема, він підкреслив, що Вища рада юстиції будує свою діяльність у чіткій відповідності до законів України, і запевнив, „що всі рішення, які будуть винесені  Вищою радою юстиції будуть справедливими“.

З доповіддю на з`їзді виступив Голова Вищої кваліфікаційної комісії України Сергій Козьяков, якій розповів про роботу постійно діючого органу у системі судоустрою – Вищої кваліфікаційної комісії України.

Також було розглянуто звіт Голови Ради суддів України Валентини Сімоненко про виконання завдань органів суддівського самоврядування. „ Ми виконали понад 90 відсотків завдань, які поставили перед нами делегати ХІІ позачергового з`їзду суддів, але це тільки початок кропіткої роботи з відновлення довіри до судової влади", – повідомила Валентина Сімоненко. У своєму виступі вона, зокрема, наголосила, що саме суддівське самоврядування є гарантією забезпечення самостійності судів і незалежності суддів, а діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів. Валентина Сімоненко зупинилася на проблемних питаннях, які мають бути вирішенні вже новим складом Ради суддів України, зокрема забезпечення потреб судової системи достатнім рівнем фінансування та розробка дієвого механізму для посилення безпеки суддів, працівників апарату суду тощо.

Крім того, на зїзді було заслухано суддю Вищого адміністративного Суду України Василя Юрченка та багатьох представників судової влади, а також  правозахисників, зокрема адвоката Романа Маселка.

За результатами таємного голосування за кандидата на посаду судді Конституційного Суду України суддя Верховного Суду України Віктор Кривенко одержав більшість голосів від числа обраних делегатів з`їзду суддів України. За нього проголосували 253 делегати.


КСУ


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3325.html

 - .  Rambler's Top100