Інструкція встановлює порядок оформлення в органах Національної поліції, у тому числі в їх структурних підрозділах, матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також визначає порядок контролю за дотриманням законодавства під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення (крім правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Складання протоколів про адміністративні правопорушення, протоколів про адміністративні затримання, протоколів про вилучення речей і документів, протоколів про огляд речей і особистий огляд, а також отримання пояснення від осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків здійснюють уповноважені на те посадові особи органів поліції .
У разі вчинення адміністративного правопорушення особами, які досягли віку, з якого настає адміністративна відповідальність, уповноважені на те посадові особи органів поліції складають протокол про адміністративне правопорушення.
Протокол складається у 2-х примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Підписується протокол уповноваженою посадовою особою, яка його склала, і особою, що залучається до адмінвідповідальності. При наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також цими особами. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та пояснення по суті адміністративного правопорушення, які додаються до протоколу про адміністративне правопорушення, а також викласти мотиви відмови підписати його. У разі якщо особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, не володіє українською мовою, протокол про адміністративне правопорушення складається за участю перекладача.
З метою складання протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості скласти такий протокол на місці вчинення правопорушення, якщо його складання є обов'язковим, порушника може бути доставлено до органу поліції.
У випадках, прямо передбачених законами, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускається адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів (про що складаються відповідні протоколи).
Сайт "ЮРЛИГА"
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3363.html