Звільнення судді після провалу кваліфікаційного оцінювання може суперечити європейським стандартам, заявила глава департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер.
"Ідея загальнокваліфікаціонного оцінювання, яке може призвести до звільнення суддів, які не пройдуть таке оцінювання, хоч ми розуміємо, чому це робиться, може викликати конфлікт з європейськими стандартами", - сказала вона на форумі "Конституція: суспільну довіру і нове правосуддя" в понеділок в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".
При цьому Юнкер пояснила: "Є принципи, які говорять про те, що суддів не можна усувати з посад, і компетенція не може бути підставою для звільнення. Якщо, звичайно, рівень некомпетентності є настільки серйозним, що це може перешкоджати виконанню суддею своїх обов'язків".
В якості альтернативи Юнкер запропонувала на законодавчому рівні зобов'язати суддів раніше виходити на пенсію, що звільнить посади для нових кадрів.
Крім того, вона виступила з рекомендацією запровадити систему розгляду скарг на діяльність суддів - будь то корупція або невиконання обов'язків з декларування доходів.
Нагадаємо, в п'ятницю Рада суддів України погодила порядок і методологію кваліфікаційного оцінювання судді. Таким чином, була виконана остання формальна процедура для старту кваліфікаційних оцінювань суддів.
Кваліфікаційне оцінювання суддів, від результатів якого залежатиме їх подальша кар'єра, передбачено прийнятим в лютому закону "Про забезпечення права на справедливий суд". Цей закон був ініційований Президентом.
Влада України розраховуює за допомогою кваліфікаційного оцінювання очистити судову систему від корупціонерів. Втім, це може обернутися для України позовами до Європейського суду з прав людини.
Сайт "LB.ua"
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3376.html