Прийнято Закон про державні закупівлі

Верховна Рада в ніч з 24 на 25 грудня прийняла Закон про державні закупівлі (законопроект № 3 559), яким встановлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Закон прийнято з урахуванням поправок.

Законом передбачено здійснення державних закупівель із застосуванням двох конкурентних процедур регулювання - відкриті торги і конкурентний діалог, а також однією неконкурентною - переговорна процедура закупівлі.

Відкриті торги здійснюються з обов'язковим проведенням аукціону за низькою ціною і з урахуванням нецінових критеріїв. Процедура конкурентного діалогу застосовується у разі, якщо: замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики товарів і робіт або визначити вид послуг; для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасниками (предметом закупівлі є консультаційні, юридичні послуги, розробка інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень тощо). Переговорна процедура закупівлі буде здійснюватися без попередньої публікації - публікується тільки повідомлення про намір укласти договір після проведення переговорів з учасником процедури.

Передбачається можливість створення централізованих закупівельних організацій, якими є юридичні особи, які визначаються Кабінетом Міністрів, органами місцевого самоврядування, замовниками, відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель та закупівель за рамковими угодами в інтересах замовників. Особливості створення і діяльності ЦЗО та особливості здійснення ними закупівель за рамковими угодами встановить Кабмін.

Заплановано вводити в дію Закон поетапно: з 1 січня 2016 року для всіх центральних органів виконавчої влади та суб'єктів, що діють у певних сферах, а з 1 січня 2017 року - і для всіх інших замовників.

Відзначимо, що в назві нового Закону термін «державні закупівлі» був свідомо замінений на «публічні закупівлі». Як пояснювали в Мінекономрозвитку, Причин для такого ребрендингу декілька: термін «публічні закупівлі» більше відповідає аналогічній термінології ЄС (Public Procurement); термін «державні закупівлі» давно асоціюється з корупцією та хабарництвом.

Документ прописує основи роботи в системі електронних закупівель ProZorro, яка сьогодні працює в пілотному режимі. Масштабне розгортання системи ProZorro заплановано на перше півріччя 2016 року, а повний перехід державних установ на електронну систему закупівель планувався до січня 2017 року.


Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3388.html

 - .  Rambler's Top100