Вирішено запустити пілотний проект з працевлаштування малозабезпечених та переселенців

З 1 липня 2016 по 31 грудня 2017 у Львівській, Полтавській і Харківській областях Кабмін вирішив реалізувати пілотний проект по залученню до роботи членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб.

Про це йдеться в постанові від 2 грудня 2015 року № 1 154, яким також затверджено порядок реалізації даного пілотного проекту.

Встановлено, що учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:

- Членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям

- Внутрішньо переміщених осіб.

З метою участі у пілотному проекті зазначені особи звертаються до органів соцзахисту населення за місцем фактичного проживання / перебування з відповідною заявою.

Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється держслужбою зайнятості шляхом:

- Сприяння працевлаштуванню, у тому числі на нові робочі місця;

- Надання безпроцентної фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - фінансова допомога);

- Пропозиції участі у громадських роботах.

Органи соцзахисту населення формують списки непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, і внутрішньо переміщених осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті, і передають їх в Львівську, Полтавську та Харківську облдержадміністрації (далі - облдержадміністрації) та Львівський , Полтавський і Харківський обласні центри зайнятості (далі - обласні центри зайнятості).

У разі залучення до реалізації пілотного проекту осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соцдопомогу малозабезпеченим сім'ям, та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, враховуються пропозиції районних та міських центрів соцслужб для сім'ї, дітей та молоді, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості (далі - базові центри зайнятості) щодо виду участі таких осіб у пілотному проекті.

Для вирішення питань реалізації пілотного проекту в облдержадміністрації може створюватися комісія (далі - комісія).

Відбір учасників пілотного проекту, яким надається можливість для організації підприємницької діяльності шляхом надання фінансової допомоги, здійснюється з урахуванням результатів аналізу бізнес-плану учасника пілотного проекту. З учасниками пілотного проекту, щодо яких комісією прийнято рішення про надання їм фінансової допомоги обласними та відповідними базовими центрами зайнятості та органами соціального захисту населення, укладається чотиристоронній договір.

Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника пілотного проекту, який має статус фізособи - підприємця, витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом.

Сума фінансової допомоги, яка повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов'язкових платежів) та ЄСВ.

Дохід за 6 місяців, отриманий учасником пілотного проекту в період участі у пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соцдопомоги малозабезпеченим сім'ям.

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3409.html

 - .  Rambler's Top100