Оскільки розділ III «Податок на прибуток підприємств» ПК не містить положень щодо окремого обліку результатів спільної діяльності без створення юрособи, починаючи з 01.01.2015 року уповноважений учасник-оператор, який діє в рамках договору про спільну діяльність, не є окремим платником податку на прибуток підприємства. До такого висновку прийшла ГФС в листі № 1382/10 / 28-10-06-11.
Згідно з п. 1 ст. 1130 ЦК за договорами про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юрособи для досягнення певної мети, що не суперечить закону.
Ведення бухобліку спільного майна учасників може бути доручено ними одному з учасників.
Прибуток, отриманий учасниками договору простого товариства в результаті їх спільної діяльності, розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно, якщо інше не встановлено договором простого товариства або іншою домовленістю учасників.
Оператор спільної діяльності зобов'язаний складати окремий баланс, звіт про фінансові результати, а також форми, які необхідні учасникам спільної діяльності без створення юрособи для складання власної фінансової звітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї частки в активах та зобов'язаннях.
Законом від 28 грудня 2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу в частині оподаткування податком на прибуток підприємств. Зокрема, починаючи з 1 січня 2015 року, НК не встановлює особливий порядок оподаткування спільної діяльності на території України без створення юрособи.
Сайт "ЮРЛИГА"
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3447.html