Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, у якій містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, що не порушує законодавства, крім випадків застосування первинних документів типових і спеціалізованих форм, якими не передбачено використання факсимільного відтворення підпису.
До такого висновку прийшла ДФС в листі № 2895/6 / 99-95-42-01-15.
Пунктом 2 ст. 9 Закону про бухоблік визначено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити, зокрема підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняну до власноручного підпису відповідно до Закону про ЕЦП, або інші дані , що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до пп. 2.5 п. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, документ повинен бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою. Використання при оформленні первинних документів факсимільного відтворення підпису допускається у порядку, встановленому законом, іншими актами цивільного законодавства.
Частиною 3 ст. 207 ЦК передбачено, що використання при вчиненні правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, ЕЦП або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їх власноручних підписів.
Сайт "ЮРЛИГА"
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3480.html