18 травня на засіданні Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації (щодо механізму закупівлі енергосервісу) (реєстр. № 4549 від 29 квітня 2016 року).
"Законопроект розроблено із врахуванням змін законодавства, пов'язаних з введенням в дію нового Закону України у сфері публічних закупівель", - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час засідання Комітету та додав, що проектом вносяться технічні правки до діючого Закону, над підготовкою яких активно працювало і Держенергоефективності.
Проект Закону також передбачає удосконалення окремих положень щодо процедури здійснення закупівель енергосервісу. Зокрема, буде врегульовано наступні питання:
укладання енергосервісних договорів відносно декількох об’єктів;
визначення суб’єктів, що затверджують базовий річний рівень споживання: виконком або відповідний ЦОВВ;
розподілу отриманої економії за енергосервісом: буде усунено значення максимальної частки ЕСКО, яка наразі становить 90%;
збільшення з 10 до 15 років максимального строку дії енергосервісного договору;
уточнення суб’єкту, який набуває права власності за енергосервісним договором: держава (якщо об’єкт знаходиться у державній власності) або відповідна територіальна громада (якщо об’єкт знаходиться у комунальній власності), а не замовник, як в чинній редакції;
визначення можливості застосування електронного аукціону тощо.
"Прийняття цього проекту Закону дозволить залучати приватні інвестиції у реалізацію проектів з термомодернізації будівель бюджетних установ, - підкреслив Сергій Савчук. - Це сприятиме зменшенню споживання паливно-енергетичних ресурсів, заощадженню на комунальних послугах, що в свою чергу забезпечить суттєву економію коштів державного та місцевих бюджетів".
За результатами засідання члени Комітету, народні депутати одноголосно підтримали законопроект, прийняли рішення внести його на перше читання на засідання Верховної Ради України з рекомендацією прийняти його за основу з підготовкою до другого читання за скороченою процедурою.
Держенергоефективності України
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3570.html