Фонд соцстрахування розповів, коли підприємець може отримати матеріальне забезпечення

 Фізособам-підприємцям, котрі одночасно працюють у роботодавця на умовах трудового договору, допомога по тимчасовій нерпацездатності, допомога по вагітності та пологам надаються тільки по основному місцю роботи за сумісництвом. Про це розповів фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі №5.2-32-670.

Частиною 1 і 3 статті 19 Закону "Про загальнообов'язкове державне страхування" (далі Закон №1105) передбачено, що право на матеріальну допомогу по страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, котрі проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, дозвіл на обов'язковість якого надано Верховною Радою. Це право виникає з настанням страхового випадку в період (включаючи час випробування та день звільнення).

Особи, котрі утримують себе працею самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієїдіяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, що не являються членами творчих спілок), мають право на матеріальну допомогу відповідно цого Закону при умові сплати страхових внесків до Фонду.

Відповідно ст. 30 Закону №1105 матеріальна допомога по страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застраховаим особам, котрі працюють на умовах трудового договору, призначається і надається по основному місцю роботи (крім допомоги по тимчасовій втраті працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомогу по вагутності та пологам, котрі надаються по основному місцю роботи та за сумісництвом в порядку, встановленому Кабміном).

Слід відмітити, що ст. 21 КЗпП визначено поняття трудового договору між працівником і власником підприємства, а також надано право працівнику додатково укладати трудовий договір на тому ж чи іншому підприємстві. Робота з найму на цьому ж чи іншому підприємстві відноситься до категорії - праця за сумісництвом (оплачується за фактично відпрацьований час). При роботі за сумісництвом з працівником укладається трудовий договір.

Відповідно ст.  ГК підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктом господарської діяльності з метою отримання економічних та соціальних результатів та отримання прибутку.

Враховуючи вище викладене, норма Закону № не передбачено надання фізособі-підприємцю, котрий знаходиться в трудових відносинах, матеріального забезпечення як фізособа-підприємець.

Сайт "ЮРЛИГА" 


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3589.html

 - .  Rambler's Top100