Верховною Радою сьогодні, 2 червня, прийнятий Закон "Про органи та особи, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів" (законопроект №2506а).
Закон визначає основи організації і діяльності з примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) органами державної виконавчої служби і приватними виконавцями.
Таким чином, в Україні вводиться інститут приватних виконавців, визначається їх правовий статус, регулюється процедура отримання та зупинення права на здійснення відповідної діяльності, визначаються особливості їх фінансового забезпечення та ін.
Відповідно, визнається таким, що втратив чинність Закон "Про державну виконавчу службу". Також внесені зміни в КК, КПК, Закони "Про страхування", "Про попередження корупції" та ін.
Також прийнятий Закон "Про виконавче провадження" (законопроект №2507а), котрим визначені умиви в порядок виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), котрі у відповідності да закону підлягають примусовому виконанню у випадку їх невиконання в добровільному порядку.
Встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та виконавче провадження судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій визначениз в даному Законі органів та осіб, направлених на примусове виконання рішень.
Відповідно Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів:
- виконавчих листів та наказів, виданих судами в передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішення міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів и на інших підставах, визначених законом або міжнароним договором України;
- ухвал, постанов судів з цивільних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правовпорушення, кримінальних провадженнях, передбачених законом;
- виконавчих надписів нотаріусів;
- посвідчень комісій з трудових спорів, виданих на підставі відповідних рішень таких комісій;
- постанов держвиконавців про стягнення виконавчого збору, постанов держвиконавців чи приватних виконавців про стягнення витрат виконавчого провадження, про накладення штрафу, постанов приватних виконавців про стягнення основної винагороди;
- постанов органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адмінправопорушення у випадках, визначених законом;
- рішення інших органів і рішення Нацбанку, котрі законом визнані виконавчими документами;
- рішення ЄСПЛ з урахуванням особливостей, а також рішень інших міжнародних юрисдикційних органів у випадках, передбачених міжнародними договорами України;
- рішення (постанови) суб'єктів державного фінансового моніторингу (їх уповноважених посадових осіб), якщо їх виконання по закону покладено на органи та особи, що здійснюють примусове виконання рішень.
Внесені зміни в КЗпП, КУпАП, ГПК, КК, ЗК, СК, закони "Про заставу", "Про нотаріат", "про банки і банківську дяльність", "Про платіжні системи і перерахування коштів в Україні" і тяд інших законодавчих актів.
Сайт "ЮРЛИГА"
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3593.html