Як платнику ПДВ повернути кошти, що надлишково нараховані на електронний рахунок

 Відповідно п. 200 1.6 ст. 200 1 Податкового кодексу за підсумками звітного податкового періоду у відповідності  до задекларованим в податковій декларації проводиться підрахунок з бюджетом в порядку, визначеному ст.ст. 200 і 209 ПК.

ДФС пояснила - якщо на дату подання податкової звітності з податку сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає ререрахуванню в бюджет відповідно наданій звітності, платник податку вправі подати в контролюючий орган в складі такої податкової звітності заяву, у відповідності до якої такі кошти підлягають перерахуванню: 

а) в бюджет в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку;

б) якщо на поточний рахунок платника, реквізити якого платник вказує в заяві, в сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу по податку і суму узгоджених податкових обов'язань з податку.

Відповідно пп. 4 п. 10 розд. III Порядку ПДВ-звітності, для перерахування в бюджет/ на поточний рахунок надміру зарахованих коштів платник повинен заповнити в декларації додаток 4.

У випадку наявності у платника перевищення суми податку, вказаної в податкових накладних, складених в звітному періоді і зареєстрованих ЕРНН, під сумою податкових зобов'язань з подтку по операціям з поставки товарів/послуг, задекларованих в податковій звітності з податку в такому періоді, повернення надміру зарахованих коштів платнику не відбувається, незалежно від суми таких надміру зарахованих коштів.

На суму поатку, котра відповідно поданій заяві підлягає перерахуванню з електронного рахунку, на момент подання заяви зменшується значення суми податку, визначеноъ п. 200 1.3 ст. 200 1 ПК, шляхом зменшення на таку суму показника загальноъ суми поповнення електронного рахунку в системы електронного адмыныстрування ПДВ з поточного рахунку платника (SПопРах).

Для відповідного перерахування надлишкого зарахованих коштів ДФС направляє Казначейству реєстр, в котрому вказується  назва платника, податковий номер і індивідуальний податковий номер платника, сума податку, що підлягає перерахунку в бюджет/ на поточний рахунок і реквізитипоточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок).

На підставі такого реєстру Казнчейство протягом 5 робочих днів після граничного терміну, встановленого ПК для самотійної сплати платником  сум податкових зобов'язань, здійснює перерахунок надміру зарахованихкоштів з електронного рахунку платника в бюджет / на поточний рахунок платника.

Сайт "ЮРЛИГА"



Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3617.html

 - .  Rambler's Top100