Рада уточнила перелік документів, що засвідчують особу

  Верховною Радою на вечірньому засіданні 14 липня прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законів України відносно документів, що засвідчують громадянство України, що засвідчуюуть особу або її спеціальний статус (законопроект №3224).

Метою Закону являється уточнення переліку документів, що засвідчують особу, що засвідчують громадянство України або спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових прогалин в діючому правовму регулюванні.

Так, документами, що дають право громадянину України на виїзд з України та в'їзд в Україну, являються:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт України;

- службовий паспорт України;

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу;

- посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).

В передбачених міжнародними договорами України випадках замість цих документів для виїзду з України і в'їзду в Україну можуть використовуватись інші документи.

Закон також встановлює порядок оформлення документів для виїзду громадян України на постійне місце проживання за кордон, відповідно якому оформлення таких документів здійснюється ДМС. А оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, котрі виїхали за кордон тимчасово, здійснюється закордонними дипломатичними установами України.

Також врегульовані деякі аспекти тимчасового обмеження права громадянина України на виїзд з України. У випадку введення такого обмеження орган, котрий його ввів, в 1-денний строк повідомляє про це громадянину України, по відношенню якого введено обмеження, та Держприкордонслужбі.

Законом встановлений порядок оскарження рішейнь, дій або бездіяльність з питань виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України.

Вводиться картка трудового мігранта - документ, який засвідчує особу іноземця або сосби без громадянства, котрі мають намір займатись підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджуючий законні підстави для проживання в Україні.

Детально регулюється порядок внесення інформації в Єдиний держдемреєстр, правила його функціонування, порядок проведення ідентифікації і верифікації особи, перелік органів, уповноважених на виконання окремих функцій і т.д.

Законом чітко розмежовано види документів з імплантованим безконтактним електронним носієм і без нього. Так, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний поспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, вид на постійне проживання, вид на проживання, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, посвідчення особи, котра потребує додаткового захисту, проїзний документ особи, котрій наданий додатковий захист, картка трудового мігранта містить безконтактний електронний носій. А посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія - не містить безконтактного електронного носія.

Врегульовані і правила справляння адмінзбору за оформлення документів.

Законом вводиться обов'язок оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку. Особам, не досягшим 18-річного віку, паспорт видається на 4 роки, іншим - на 10 років.

Прийняття Закону дозволяє встановити правові прогалини в законодавстві і привести закон про Єдиний держдемреєстр і документи у відповідність із законодавством і реаліями сьогоднішнього дня. В тому числі, з'явиться можливість отримати ID-карти 16-річним, але і громадянам із старими паспортами. 

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3632.html

 - .  Rambler's Top100