Зареєструвати шлюб за 24 години можна буде вже у серпні, - Павло Петренко

 "Після затвердженя відповідної постанови Кабінету Міністрів, ми взяли 2 тижні для підготовки, оскільки місцевій владі треба визначитися з місцями, де будуть відбуватися реєстрація шлюбу. Також мають бути підписані договори з органами юстиції щодо доступу до реєстру. Тому ми плануємо повноцінно запустити пілотний проект у 6 містах на початку серпня, - зазначив очільник Мін'юсту.

За словами Міністра, для того, щоб скористатися новою послугою експрес-одруження молодятам достатньо зробити кілька простих кроків.

"Будь-які молодята, які вирішили скористатися даною послугою, можуть звернутися до організатора шлюбної церемонії. Інформація про цих організаторів буде розміщена на сайті Міністерства юстиції і на сайтах обласних управлінь. Цими організаторами будуть місцеві ради або місцеві адміністрації. Другий крок - обрати час і місце проведення реєстрації шлюбу. Третій крок - укласти відповідних договір з організатором. І четвертий крок - прийти до себе на весілля", - поінформував присутніх Міністр юстиції.

Він також наголосив, що процедура буде максимально швидкою. Свідоцтво про одруження видаватиметься одразу, а протягом 24 годин з моменту реєстрації дані буде внесено до відповідного реєстру.

"В окремих містах сервіс з реєстрації працюватиме без перерв. Зараз ми проводимо консультації з міськими головами і визначаємося, де місцева влада зможе забезпечити цілодобову роботу", - зауважив Павло Петренко.

Він також повідомив, що з наступного року Міністерство юстиції спільно з колегами з парламенту планує передати функції щодо реєстрації актів цивільного стану саме до місцевих органів влади. Задля цього вже восени в Парламент буде внесено законопроект, який реформує систему реєстрації актів цивільного стану.

За словами заступника Міністра юстиції Павла Мороза, Мін'юст успішно завершив реформу щодо децентралізації реєстрації бізнесу та нерухомості, передавши ці функції на місця.

"Статистика говорить про наступне: нині в залежності від регіону від 11 до 40% молодят одружуються за прискореною процедурою. Мін'юст кожен рік реєструє 310 тисяч шлюбів. З них майже 150 тисяч реєструється за прискореною процедурою. Законодавство має відображати ті суспільні відносини, які виникли в державі. Ми хочемо просто це закріпити на законодавчому рівні", - зазначив заступник Міністра юстиції.

Радник Міністра юстиції, народний депутат Ігор Алексєєв у свою чергу зазначив, що це не перший пілотний проект Міністерства юстиції, який є кроком держави на зустріч громадянам.

"Це ще одна ініціатива, яка усуває бюрократію, усуває черги і створює сприятливі можливості для громадян в отриманні послуг. Місцеві громади зацікавлені у цій ініціативі. Ми сподіваємося, що дана ініціатива буде успішною, а пілотний проект буде розширено й на інші міста", - зазначив він.

Він звернув увагу на те, що останнім часом налагоджена надзвичайно потужна, фахова співпраця між депутатами різних фракцій і Міністерством юстиції.

"Ми бачимо успішне голосування по реєстраційним законам, по реформі виконавчої служби, комплексний закон про судоустрій і статус суддів - це ті реформи, де є плідна співпраця і нормативний фаховий діалог між виконавчою та законодавчою гілками влади. А анонсований законопроект про реєстрацію актів цивільного стану - це реформа, яка дуже необхідна країні, адже вона дасть можливість змінити архаїчну систему реєстрації актів цивільного стану", - заявив Ігор Алексєєв.

Міністерство юстиції України



Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3635.html

 - .  Rambler's Top100