Європейський суд з прав людини прийняв першу заяву щодо люстрації

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду першу заяву щодо люстрації в Україні, повідомляють адвокати Національної правової палати. Особливістю є те, що адвокатам вдалося обґрунтувати неможливість вичерпання всіх засобів захисту на національному рівні, тобто отримати остаточні рішення українських судів, що є безпрецедентним випадком в практиці прийняття ЄСПЛ заяв від України до свого провадження. 

 

В заяві до ЄСПЛ адвокати оскаржують порушення процедури, підстав звільнення та законність прийняття самого рішення щодо звільнення в рамках люстрації в Україні. «Зокрема, зроблено акцент на порушенні ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зміст якої стосується незаконності перебування в реєстрі люстрованих осіб без проведення судової перевірки», - зазначила адвокат, голова Національної правової палати Анна Самойленко. 

 

Національна правова палата раніше заявляла, що люстрація в Україні проходить з грубими порушеннями прав людини. Відповідні доводи у своєму висновку щодо Закону України «Про очищення влади» наводила і Венеційська комісія, але реагування на рекомендації від української сторони не відбулось. Саме тому вже найближчим часом правники очікують збільшення кількості звернень до європейської судової інстанції. Така тенденція стала можлива тому, у справах по люстрації в національній судовій системі позивачі не можуть отримати навіть рішення першої інстанції, а сам процес оскарження звільнення у судовому порядку заблокований надто тривалим розглядом питання відповідності Конституції положень закону «Про очищення влади» Конституційним судом та колапсом у судовій системі. Нагадаємо, ще минулого року адвокати ініціювали подачу колективної заяви до Європейського суду з прав людини про оскарження неправомірних дій в рамках проведення люстрації в Україні.


Сайт "ЮРЛИГА" 


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3645.html

 - .  Rambler's Top100