Запропоновано зменшити штрафи для роботодавців

 Штрафи за порушення законодавства про працю запропоновано знизити, а також посилити відповідальність посадових осіб Держпраці за порушення порядку проведення перевірок роботодавців.

Пропонується удосконалити механізм державного нагляду за дотриманням законодавства про працю шляхом зниження штрафів  за порушення. Їх розмір в КЗпПУ хочуть прив'язати до прожиткового мінімуму, а не в МЗП, як зараз. В той же час, пропонують знизити адміністративний штраф за допуск до роботи без оформлення договору - від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (замість від 500 до 1000 НМДГ). Від 300 до 500 НМДГ (замість 1000 до 2000) пропонують стягувати за повторне таке порушення. При цьому підвищується штраф за порушення порядку здійснення державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності - від 100 до 500 НМДГ (замість від 50 до 150).

Також пропонується:
- посилення відповідальності посадових осіб Держпраці за порушення порядку проведення перевірок;
- визначення підстав для позапланових перевірок роботодавців;
- визначення підстав, за кортими роботодавець вправі не допустити інстпекторів та не нести за це відповідальність;
- визначення критеріїв того, що вважати недопущеним до перевірки та створенням перешкод при її проведенні;
- закріплення правила, відповідно котрому при першому порушенні законодавства про працю роботодавцю вноситься тільки припис, а у випадку його невиконання - накладається штраф;
- визначення мінімального граничного строку, котрий покладається роботодавцю для виконання припису;
- визначення строків накладення штрафів;
- звуження повноважень органів місцевого самоврядування в частині контролю за дотриманням трудового законодавства.

З ініціативою виступила група народних депутатів, зареєструвавши законопроект №6087 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відповідно удосконалення процедури державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю та відповідальності за правопорушення в цій сфері".

В пояснювальній записці відмічено, що внаслідок росту мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року (3200), котра являється базою для розрахунку штрафів за порушення законодавства про працю, розміри штрафів виросли вдвічі.

На неправомірність встановлених штрафів вказує те, що за скоєння правопорушень в сфері праці, суспільна небезпека котрих менша в порівнянні з правопорушеннями, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей (порушення будівельних норм, санітарного законодавства і т.п.), зараз загрожує більш сувора відповідальність.

Нагадаємо, нещодавно суд обмежив усним зауваженням за неповідомлення ДФС про прийняття на роботу.

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3806.html

 - .  Rambler's Top100