Платника податку не можна притягнути до відповідальності, якщо він діяв згідно наданої податкової консультації

 Така норма випливає з пункту 53.1 статті 53 Податкового кодексу України, яка передбачає, що не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента або його посадову особу), який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована.

Водночас платники податків повинні враховувати, що до індивідуальної податкової консультації вказані положення застосовуються за умови, що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.

У випадку, коли роз'яснення, наведені у індивідуальній податковій консультації суперечать положенням узагальнюючої податкової консультації, застосовуються положення узагальнюючої податкової консультації.

Платник податків або податковий агент, які діяли відповідно до податкової консультації, не звільняються від обов'язку сплати податкового зобов'язання, визначено Податковим кодексом.

Протокол
юридичний інтернет-ресурс


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3847.html

 - .  Rambler's Top100