Кабмін провів черговий "дерегуляційний день".
Мінекономрозвитку в рамках дерегуляції надало на розгляд Камінету Міністрів пакет змін з 9 проектів, направлених на ліберизацію системи державного нагляду (контролю), що дозволить скоротити контакти органів контролю та бізнесу і суттєво зменшить корупційні ризики.
Зокрема:
1. Вводиться публічна інтегрована база перевірок (передбачено Порядком функціонування інтегроманої автоматизованої системи державного нагляду (контролю)). Система дозволяє отримати через Інтернет інформацію про міри державного нагляду (контролю). Органи державного нагляду зобов'язані будуть не пізніше 15 жовтня внести відомості запланованих заходів, а 17 жовтня система автоматично оприлюднить проект плану комплексних заходів державного нагляду (контролю).
2. Затверджена методика, за допомогою якої органи контролю зможуть визначати допустиму частоту перевірок бізнесу. Така методика забезпечує підхід до розробки критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності та визначення періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а аткож уніфікованих форм актів, що складаються за р езультатами проведення планових (позапланових) заходів.
3. Затверджено Порядок комплексних планових заходів державного нагляду (контролю). Порядок встановлює процедуру проведення планових заходів контролю комплексно, тобто аодночасно всіма контролюючми орагнами.
4. Мінекономрозвитку та державна регуляторна служба отримала право проводити моніторинг за дотриманням контролюючими органами основних норм Закону "Про основні пронципи державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності". Це рішення дозволить захистити бізнес від контролюючих органів шляхом залучення Мінекономрозвитку та ДФС до перевірок за ініціативою підприємтсова.
5. Удосконалена процедура надання документів в електронній формі а орган ліцензування. Встановлюється уніфікована процедура: електронні документи (або скан-копії в форматі PDF) подаються в орган ліцензування через Єдиний державний портал адміністративних послуг, в тому числі через інтегромані з ним інфомаційнв ситеми органів ліцензування. надані в електронній формі документи більше не потрібно дублювати на паперових носіях.
6. відкритий публічний до інформації про містобудівної документації через новий веб-сервіс на сайті Мінрегіону. Інформація буде домтупна по 29,5 тис. населених пунктів.
7. Прийнята Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року. ЕЕ Реалізація буде сприяти закріпленню ситемного підходу до формування та реалізації державної політики в цій сфері та створенню благополучних умов для розвитку конкурентноспроможного малого та середнього бізнесу (МСБ).
Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3852.html