Порошенко підписав закон про вільний ринок електроенергії

 Під час візиту на Трипільську ТЕС Президент Петро Порошенко підписав закон 1852-VIII про ринок електроенергії.

"Ринок, прозорий і ефективний, буде визначати ціну, і перемагатиме той, хто найбільш ефективно працює", - заявив Порошенко.

Він зазначив, що закон був розроблений у співпраці з Європейським енергетичним співтовариством та схвалений Євросоюзом і партнерами із США та світовими антикорупціонерами.

"Підписання Закону "Про ринок електричної енергії" - це перехід на європейську модель енергетичного ринку - з демонополізацією та реальною конкуренцією", - додав Порошенко.

Закон передбачає впровадження нової моделі ринку протягом двох років з моменту набуття чинності законом.

Так, ринок електроенергії буде складатися з ринку двосторонніх договорів, внутрішньодобового, балансуючого, роздрібного, "на добу вперед", а також ринку допоміжних послуг.

Крім того, до списку учасників ринку будуть також входити трейдери, що здійснюють купівлю електричної енергії виключно з метою її перепродажу, крім продажу кінцевому споживачеві.

"Трейдери будуть здійснювати купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами або на ринку "на добу наперед" чи внутрішньодобовому ринку", - пояснили автори законопроекту.

Існування трейдерів, зі слів авторів, має позитивно вплинути на ліквідність та сприятиме обмеженню значних коливань цін на ринку.

Також відповідно до закону, буде вводитися система спеціальних обов'язків, до яких належатиме: купівля електроенергії за "зеленим тариформ" і виконання функцій постачальника "останньої надії".

Законом передбачено виконання Третього енергетичного пакета Євросоюзу з організаційного і юридичного поділу діяльності з розподілу та передачі електроенергії та іншої діяльності.

ПРОТОКОЛ
Юридичний інтернет-ресурс


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3857.html

 - .  Rambler's Top100