Рева заявив, що пенсійна реформа дозволить українцям вже зараз дізнатись розмір своєї пенсії

Пенсійна реформа дозволяє громадянину України вже зараз дізнатись розмір власної пенсії.

Про це повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева, говориться на урядовому порталі.

За його словами, єдина формула, за котрою буде визначатись розмір пенсійного забезпечення кожного громадянина України, є прозорою та складається вього з декількох показників, а це означає, кожен зможе, підставивши свої індивідуальні показники, розрахувати розмір майбутньої пенсії.

"Формула, за котрою будуть розраховувати пенсії, не є складною, однак потрібно знати складові цієї формули - кількість років страхового стажу та показник, пов'язаний з індивідуальною заробітньою платнею, котрі достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії", - пояснив міністр.

І якщо порахувати тривалість стажу не є проблемою, то коефіцієнт заробітньої платні потребує окремої уваги, підкреслив міністр.

Адже розмір зарплати робітника та середньої зарплати по країні змінювались з часом.

"Для людей, котрі працювали до і після 2000 року, існують різні методики обчислення індивідуального коефіцієнта заробітку, адже навіть грошові одиниці були різні. Тому зрівнюється заробітня плата за кожен місяць із середньою зарплатою в ті місяці по країні. Таким чином, виводиться коефіцієнт, котрий є унікальним для кожного громадянина, - заявив Рева. - вирахувати самому цей коефіцієнт складно, однак можна звернутись в органи Пенсійного фонду, в розпорядженні котрих є в наявності дані для кожного українця, та дізнатись як збільшиться розмір пенсії після проведення реформи".

Формула розрахунку пенсійного забезпечення після проведення пенсійної реформи буде такою:

Розмір пенсії = Сз х Ікз х Кс

Сз - розмір середньої заробітної платні в України за 3 роки перед зверненням за нарахуванням пенсії.

Ікз - індивідуальний коефіцієнт заробітньої платні (відношення розміру отриманої зарплатні по відношенню до середньої зарплатні, з котрої сплачувались внески - цю інформацію кожен може отримати в будь-якому відділенні Пенсійного фонду).

Кс - коефіцієнт страхового стажу, котрий визначається як множник тривалості років стажу роботи людини на величину оцінки одного року страхового стажу.

ФАКТИ
і коментарі


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3888.html

 - .  Rambler's Top100