Аудиторську діяльність реформують

 Продовжується процес переходу українського законодавства на європейські стандарти регулювання. 23 жовтня в парламенті був зареєстрований доопрацьований законопроект, поданий взамін базового урядового проекту від 03.02.2017 №6016, котрий 22 червня був відправлений на доопрацювання.

Новий законопроект №6016-д формулює правові принципи аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні та покликаний оновити регулювання відносин, що виникають при її здійсненні.

Реформування галузі переслідує ряд цілей, серед котрих:

- підвищення рівня довіри інвесторів до фінансової звітності підприємств, забезпечує її прозорість порівняності;
- дерегуляція аудиторської діяльності; 
- можливість виходу аудиторських компаній України на європейські ринки за рахунок визнання еквівалентності систем і т.д. 

Розробники законопроекту запропонували врегулювати професійні стандарти аудиторської діяльності і сферу суспільного нагляду за нею, питання атестації та реєстрації діяльності. Крім того, окремий розділ документа присвяцений особливостями проведення обов'язкового аудиту та аудиту підприємств, що становлять суспільний інтерес. Забезпечити належний рівень якості аудиторських послуг повинна система їх контролю, а також моніторинг ринку та конкуренції на ньому.

Аудиторам варто врахувати, що якщо законодавець схвалить варіант законопроекту, їм доведеться працювати в нових умовах галузевого самоврядування, а також рахуватись з новим регулюванням профеійної відповідальності. Зокрема, обов'язкове профстрахування запропоновано змінити страхуванням цивільно-правової відповідальності.

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3900.html

 - .  Rambler's Top100