Судову реформу оприлюднили офіційно

 Закон про судову реформу оприлюднений сьогодні у "Голосі України". Про це повідомляється на сайті винання.

Одним з основних нововведень ухваленого закону, який сьогодні надруковано, є визначення Верховного Суду як єдиної касаційної інстанції в Україні та введення нового порядку розгляду ним справ. Крім того, у судовій сфері створять єдину систему електронного судочинства. Судові процеси будуть відкриті: дозволено відеозйомку та онлайн-трансляцію. Проте це лише перша частина судової реформи. На черзі зміни в апеляційних та місцевих судах, зокрема, атестація та оновлення суддівського корпусу. Також у планах запровадження вищого суду з інтелектуальної власності й, можливо, антикорупційного суду, йдеться у повідомленні. 

Як відомо, розгляд законопроекту №6232 тривав 7 пленарних днів, оскільки до нього було подано 4383 поправки. 

Документ передбачає створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка забезпечцє обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до судів і можуть бути предметом судового розгляду, підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиній системі в день надходження. 

"Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі, шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою", - йдеться удокументі.

Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній системі, можуть подати процесуальні документи, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в елетронній формі виключно за допомогою цієї системи, з використанням власного електронного цифрового підпису.

Зазначена система функціонує у судах, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Державній судовій адміністрації України, їх органах та підрозділах, вона здійснює визначення судді або колегії суддів для розглядц конкретної справи, у порядку, передбаченому кодексами (автоматизований розподіл  справ).

"Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи", - йдеться у документі.

Розгляд справи у закритому судовому засіданні провводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя бюдини, а такожв інших випадках, установлених законом.

Законом визначено, що Вищий суд з питань інтелектуальної власності розпочинає свою роботу з дня, наступного за днем опублікування головою Вищого суду з питань інтелектуальної власності в газеті "Голос України" повідомлення про початок роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Згідно із законом судом касаційної інстанції є Верховний суд, який буде розглядати справи в складі колегії з трьох або більшої непарної кулькості суддів.

У закон "Про виконавче провадження" вносяться зміни, якими вводиться Єдиний державний реєстр виконавчих документів, положення про нього затверджується спільним нормативно-правовим актом Міністерства юстиції та Деражвної судової адміністрації.

Президент Петро Порошенко підписав "зміну правил" у розгслідуваннях і судах 22 листопада.

Сайт "ГЛАВКОМ"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3909.html

 - .  Rambler's Top100