Хто має право виступати в якості представника в господарському процесі

 12 січня 2018 року було проведено спільну нараду голів місцевих, апеляційних судів та суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з питань від суддів першої та другої інстанції, котрі стосувались застосування Господарського процесуального кодексу. Всі питання, що надійшли, були узагальнені для опрацювання єдиних правових підходів.

Перше питання, котре було розглянуте, стосувалося представництва в судовому господарському процесі, зокрема адвокатами. Варто звернути увагу на наступне.

Представництво в суді по справам, розпочатим до 30.09.2016, здійснюється за правилами, що діяли до набрання чинності змін до Конституції відносно правосуддя, тобто у всіх судових інстанціях без обов'язкової участі адвоката - до прийняття у відповідних справах остаточного судового рішення.

Але що стосується справ, за якими позовне провадження було порушено після 30.09.2016 (після набрання чинності змін до Конституції), тут представництво здійснюється виключно прокурорами або адвокатами:

Взагалі, відповідно ч.5 ст.131-2 Конституції, законом можуть бути визначені виключення відносно представництва в суді адвокатом, зокрема в малозначних спорах. Вказана норма дублюється в ч.2 чт. 58ГПК.

При цьому представництво, як вид правового захисту, котрий здійснюється адвокатом (ч. 2 ст. 16 ГПК), не виключає можливості самопредставництва (ч.1 ст. 56 ГПК)).

Так, відповідно ч.3 ст. 56 ГПК участь юридичних осіб у справі можливе через їх керівника або члену виконавчого органу, який уповноважений діяти від імені юридичної особи у відповідності із законом, статутом, положенням (див. ч.4 ст. 58 Закону "Про акціонерні товариства", ст.ст. 99, 161, 145 Цивільного кодексу України).

Нагадаємо, що 12 січня також відбулась зустріч керівництва, суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду ті заступників голів, секретарів судових палат апеляційних судів областей та Апеляційного суду міста Києва.

Судово-юридична газета


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3934.html

 - .  Rambler's Top100