Кабмін схвалив два законопроекти Мінекономрозвитку у сфері захисту прав інтелектуальної власності

Схвалення зазначених законопроектів завершує виконання Урядом України вимог Угоди про асоціацію з ЄС щодо вдосконалення системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні.

“Ці два законопроекти створять набагато більш сприятливі умови для здійснення винахідницької діяльності в Україні. Це матиме позитивний вплив на реалізацію інноваційного та інвестиційного потенціалу та загалом економіку України”, - коментує прийняті рішення Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Мета законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав” -  вдосконалити наявну систему організації та захисту авторських і суміжних прав. Відповідно до його положень, передбачене:

·         врегулювання належності майнових прав на об’єкти авторського права і суміжних прав, які створені на замовлення або за трудовим договором;

·         використання ліцензій, доступних у цифровій формі, що можуть надаватись засобами електронного зв’язку у вигляді публічної пропозиції;

·         впровадження вільних ліцензій, що передбачають надання автору гнучких інструментів легального і безоплатного поширення власних результатів творчої діяльності та укладення договорів.  

Другий законопроект - “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей” - спрямований на захист і стимулювання винахідницької діяльності в Україні.

Норми законопроекту передбачають:  

·         впровадження можливості електронної подачі заявок на реєстрацію;

·         вдосконалення механізму оскарження заявок в “Укрпатенті”;

·         принцип “post-grant opposition” - можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку після видачі патенту (якщо патент було видано з порушенням авторського права, або винахід не є корисною моделлю);

·         подолання “патентного тролінгу”.

За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайла Тітарчука реформа системи охорони прав інтелектуальної власності важлива з суто економічних причин.

“Через непрозорість та неефективність роботи організацій колективного управління в Україні, автори недоотримують величезні суми авторської винагороди (роялті). А надходження до державного бюджету у 100 разів менші, ніж могли би бути. Тому у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про впорядкування діяльності організацій колективного управління. А цей законопроект про авторське та суміжні права доповнює його”, - відзначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

Протокол
юридичний інтернет-ресурс


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3935.html

 - .  Rambler's Top100