Відмова в усних слуханнях є порушенням конвенції - ЄСПЛ

 Приватний інститут, розташований у Любляні оскаржив у адміністративному суді відмову Міністерства освіти, науки і спорту у виділенні фінансування на проведення дослідницького проекту в галузі соціальних наук. Мова йшла про 2 тендери на загальну суму 3,13 млн. євро для приватних і державних організацій.

Інститут був одним із учасників конкурсу, але через те, що жодна держструктура не подала заявки, міністерство не ухвалило рішення про переможця.

Через 7 років розглядів Адміністративний суд Словенії відхилив позов інституту в порядку письмового провадження. Рішення за подальшим зверненням до Верховного і Конституційного судів також були не на користь заявника.

У вердикті від 13.03.2018 ЄСПЛ відзначив, що судові розгляди мають гарантувати право на публічне слухання в розумінні параграфу 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Винятки повинні бути виправдані особливими обставинами. Як підкреслив Суд, суспільний характер слухань захищає сторони від здійснення правосуддя таємно, без публічного контролю. Це також є одним зі способів підтримки довіри до судів. 

У той же час тільки АСС, будучи судом першої та єдиної інстанції в цій справі, міг розглядати як питання права, так і давати оцінку фактам. Тому відмова в проведенні усних слухань порушила принцип справедливого судового розгляду, "гарантія якого є одним з основоположних принципів будь-якого демократичного суспільства".

Таким чином, ЄСПЛ констатував, що був порушеняй параграф 1 ст.6 конвенції. Як компенсацію моральної шкоди інституту мають виплатити 4800 євро. Ще 4000 становили судові витрати.

Закон і Бізнес


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3945.html

 - .  Rambler's Top100