Адвокат повинен сплачувати ЄСВ, навіть якщо отримує зарплату від об'єднання

 Адвокат зобов'язаний сплачувати єдиний внесок незалежно від того, що є одночасно засновником адвокатського об'єднання та отримує заробітну плату за трудовим договором або винагороду за цивільно-правовим договором, котрий є базою нарахування єдиного внеску. 

Це роз'яснила ДФС в індивідуальній податковій консультації від 24 січня 2018 року №275К/99-99-13-02-03-14/ІПК.

Так, роз'яснено, що адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно правових формах адвокатського бюро або адвокатського об'єднання. 

Відповідно п.1 частини першої ст. 4 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове деравжне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, що використовують найману працю фізичних осіб на умовах  трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством або за цивільно-правовими договорами. 

Крім того, відповідно п.5 чатини першої ст.4 закону платниками єдиного внеску є особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, зокрема, адвокатську діяльність та отримують від цієї діяльності дохід.

Відповідно п.1 частини першої ст. 7 Закону базою нарахування єдиного податку для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, в тому числі в натуральній формі, що визначаються у відповідності із Законом "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внеску для адвокатів є сума доходу (прибутку), що отримана від їх діяльності, що підлягає обкладанню ПДФО. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою розміру мінімального страхового внеску на місяць .

У випадку якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітньому кварталі або окремому місяці звітного кварталу, він зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску. 

Платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному об'ємі нараховувати, вираховувати та сплачувати єдиний внесок за ставкою 22%.

Відмітимо, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер та може використовуватись виключно платником податку, котрому вона надана.

30 травня відбудеться практикум "Правила адвокатської етики: система орієнтирів для адвоката при здійсненні професійної діяльності". На практикумі відкриються такі теми: гонорар адвоката; адвокат як член адвокатського об'єднання та інші. 

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3949.html

 - .  Rambler's Top100