Опубліковано Кодекс з процедур банкрутства

В "Голосі України" від 20 квітня опубліковано Кодекс України з процедурами банкрутства, котрий вводиться в дію 21 жовтня 2019 року.

Положення, котрі визначають створення електронної торгової системи та авторизації електонних платформ, вводяться в дію через три місяці з дня набрання чинності актом (Кодекс набрав чинності 21 квітня).

Кодекс складається з 4 книг:

Книга 1. Загальна частина.

Книга 2. Арбітражний управляючий.

Книга 3. Банкрутство юридичних осіб.

Книга 4. Відновлення платоспроможності фізичної особи.

Таким чином, вводиться інститут банкрутства фізичної особи.

Цивільний кодекс доповнено новою статтею відносно правових наслідків нездатності фізичної особи виконати свої майнові зобов'язання та погасити борги. Відносно фізичної особи, наздатного виконати свої майнові зобов'язання та погасити борги, може бути відкрито провадження по справі про неплатоспроможність та введена процедура реструктуризації боргів боржника або така особа може бути визнана банкрутом по справі про неплатоспроможність із застосуванням процедури задоволення вимог кредиторів за правилами Кодексу. 

Разом з тим, протягом 5 років з дня введення в дію Кодексу заборгованість фізичної особи, що виникла до дня введення в дію цього Кодексу, за кредитом в іноземній валюті, котрий забезпечено іпотекою квартири або житлового будинку - єдиного місцепроживання сім'ї боржника, реструктуризується за процедурою неплатоспроможності фізичної особи відповідно плану реструктуризації або з мировою угодою. 

Склад та розмір грошових вимог забезпеченого кредитора за зобов'язаннями, що виникли за кредитом в іноземній валюті, забезпеченому єдиним житлом, визначаються в гривні за курсом, встановленим НБУ на дату відкриття провадження по справі про неплатоспроможність фізичної особи. В розмірі вимогтакого забезпеченого кредитора не включаються штрафні санкції та пеня.  

Визнані господарським судом вимоги забезпеченого кредитора погашаються боржником в розмірі ринкової вартості квартири або житлового будинку, що забезпечують вимоги такого кредитора, визначеної оцінювачем, якого обирає кредитор. Залишок заборгованості такого кредитора підлягає прощенню (списанню).

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/3994.html

 - .  Rambler's Top100