Вирішення корпоративного спору: постанова КГС ВС

 Учасник ТОВ звернувся до господарського суду з позовом про скасування протоколу позачергових загальних зборів учасникв ТОВ та відновлення стану установчих докумеентів і майна ТОВ, який існував до складання оспорюваного протоколу. Про це повідомляє прес-служба КГС ВС.

Рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду та пост ановою КГС, позовні вимоги задоволено частково. Визнано недійсним рішення позачеергових загальних зборів учасників ТОВ.

Оскаржуваним протоколом було оформлено, зокрема, рішення про відхилення заяви позивача про вихід зі складу учасників у зв'язку з тим, що форма заяви не відповідає вимогам закону. Водночас питання розгляду заяви позивача було розміщене та щодо нього прийнято рішення після вирішення таких питань: перехід товариства на діяльність на підставі модельного статуту, про виділ з товариства нової юридичної особи, про затвердження передавального балансу, про визначення керівників обох підприємств на інше. 

КГС ВС погодився з висновками господарських судів про те, що прийняття рішення щодо вказаних вище питань, вез вирішення спочатку питання щодо виходу учасника з товариства, суперечить засадам цивільного законодавства, принципам справедливості, добросовісності та розумності, які закріплені в ст. 3 ЦК України, порушуєправа позивача, встановлені в ст. 10 Закону України "Про господарські товариства".

Колегія суддів КГС ВС звернула увагу на те, що у судовому порядку недійсним може бути визнано рішення позачергових загальних зборів учасників, а не протокол.

Проте КГС ВС зазначив, що господарські суди, враховували мету звернення позивача до суду, встановивши доведеність позивачем відповідно до  вимог ст. 74 ГПК України порушення його прав рішенням позачергових загальних зборів, з метою забезпечення поновлення порушеного права позивача, з дотриманням ст. 5 ГПК України, а також передбачених ст. 3 ЦК України принципів справедливості, добросовісності, розумності, правильно здійснили захист порушених прав позивача шляхом визнання недійсним рішення позачергових загальних зборів учасників ТОВ, який є ефективним способом захисту.

З текстом Постанови КГС ВС у справі №914/921/18 можна ознайомитись за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/81435030 


Судово-юридична газета 


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/4007.html

 - .  Rambler's Top100