Президент хоче змінити Конституцію у 8 частинах: Комітет погодив

  Комітет з питань правової політики на своєму засіданні розглянув 8 законопроектів, що передбачають внесення змін до Конституції України.

В першу чегру мова йде про проект Закону "Про внесення змін у статтю 80 Конституції України (відносно недоторканості народних депутатів України)" (№7203). По відношенню цього проекту прийнято рішення рекомендувати Парламенту прийнти його вцілому як Закон.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту включити в порядок денний другої сесії та направити до Конституційного Суду для отримання висновків відносно їх відповідності вимогам Конституції наступні законопроекти, визначені Президентом як невідкладні:

- "Про внесення змін до Конституції України (відносно скасуванняадвокатської монополії)" (№1013);

- "Про внесення змін в статтю 106 Конституції України (відносно закріплення повноважень Президента України створювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посади директора Національного антикорупційного бюро України та Директора Державного бюро розслідувань)" (№1014);

- "Про внесення змін в статтю 93 Конституції України (відносно законодавчої ініціативи народу)" (№1051);

- "Про внесення змін в статті 85 та 101 Конституції України (відносно уповноважених Верховної Ради України)" (№1016);

- "Про внесення змін в статті 76 та 77 Конституції України" (відносно зменьшення конститувційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорціональної виборчої системи) (№1017);

- "Про внесення змін в статтю 81 Конституції України (відносно додаткових підстав дострокового припинення повноваження народного депутата України)"(№1027);

- "Про внесення змін в статтю 85 Конституції України" (відносно консультативних, нарадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) (№1028).

Як вже писала ЮРЛІГА, Президент пропонує скасувати адвокатську монополію, реорганізувати органи судового самоврядування, реформувати прокуратуру, змінити правила передачі справи на розгляд Великої Палати. Також в ВАС таки попаде меньше справ: Президент наполягає. Парламент сможе призначати та звільняти з посад уповноважених ВРУ, а Президент пропонує залишити всього 300 нардепів.

Відмітимо, що відкриття другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання відбудеться 3 вересня 2019 року о 10 годині в сесійноу залі Парламенту.

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/4008.html

 - .  Rambler's Top100