Рада планує розвантажити місцеві суди загальної юрисдикції

 Народні депутати підтримують законодавчу ініціативу, направлену на забезпечення дотримання розумних строків при здійсненні кримінального провадження в суді першої інстанції відносно особливо важких злочинів та покращення якості роботи місцевих судів загальної юрисдикції. 

Відповідний законопроект №2456 про внесення змін до КПК України відносно здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів був прийнятий в першому читанні за основу на вечірньому засіданні Парламенту 14 січня 2020 року. Це рішення підтримали 312 народних обранців. 

Проект направлено на розвантаження судів від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями суддів у складі трьох суддів.  Як очікується, це дозволить прискорити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, котрі передаються із одного суду в інший у зв'язку із неможливістю сформувати колегію суддів. 

Проектом вносяться зміни в ч.2 ст. 31 КПК. Зміни передбачать:

- зменшення кількості кримінальних проваджень, за котрими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочину: замість злочинів, за котрі передбачається покараття строком більше 10 років, запропоновано передбачити злочини, за котрі передбачається покарання більше 12 років;

- розгляд кримінальних проваджень зі злочинів, за котрі передбачається покарання строком більше 12 років, колегіально судом у складі трьох професійних суддів тільки за клопотанням обвинуваченого. 

Також передбачено, що кримінальні проваення, котрі на день набрання чинності даного Закону (у випадку його прийняття) знаходяться у провадженні колегії суддів, залишають в провадженні даних колегій до завершення провадження в суді першої інстанції.

Сайт
Ліга.Закон


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/4026.html

 - .  Rambler's Top100