ФОП хоче знятися з обліку в контролюючому органі: яка процедура

 Тобто для повного зняття з обліку в контролюючому органі фізична особа-підприємець має забезпечити остаточні розрахунки з податків та зборів (єдиного внеску), подати ліквідаційну звітність, закрити усі рахунки, відкриті у фінансових установах та в установлені строки подати до відповідного контролюючого органу ля документальної позапланової перевірки усі первинні та інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (єдиного внесу).

Згідно з п.85.2 ст.85 ПКУ, платник податків зобов'язаий надати посадовим особам (службовим) контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. підставою для зняття з обліку фізичної особи-підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки (згідно з абзацом 1 пп.1 п.11.18 розділу XI Порядку №1588).


Відповідно до абз/ 2 пп. 1 п. 11.18 розділу XI Порядку №1588, дата зняття з обліку фізичної особи - підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. При цьому, відповідно до абз. 2 пп. 6 п. 11.18 розділу XI Порядку №1588, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності.


Підпунктом 5 п. 11.18 розділу XI Порядку №1588 передбачено, що врегулювання питань погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи здійснюється у порядку, визначеному ПКУ. Відповідно до пп. 78.1.7 ст.78 ПКУ, здійснюється документальна позапланова перевірка у разі якщо розпочато процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.


Як зазначається, зняття з обліку як платника єдиного внеску, відповідно до п. 1 ст. 5 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку, а платників єдиного внеску, зазначених в п. 4 ч. 1 ст. 4, - за їхньою заявою після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.


Тому у зв’язку з тим, що фізичною особою - підприємцем розпочато процедуру припинення підприємницької діяльності, для зняття його з обліку як фізичної особи - підприємця та як платника ЄСВ відповідно до вимог ПКУ та з метою проведення документальної позапланової невиїзної перевірки з питань дотримання законодавства щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, фізичній особі - підприємцю потрібно звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації та надати в  повному обсязі всі первинні та інші документи, пов’язанні з обчисленням та сплатою податків і зборів (єдиного внеску).


Сайт 
Юридична газета-онлайн


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/4034.html

 - .  Rambler's Top100