Нотаріуси отримали повноваження на проставлення апостиля

 7 березня 2020 року набрав чинності наказ Мін'юсту від 27 лютого 2020 року № 702/5 «Про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України».

Заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук зазначила, що ці зміни надають нотаріусам повноваження з прийняття та видачі документів для проставлення апостиля на офіційних документах, що оформляються нотаріусами України, а також на документах, що видаються органами юстиції та судами.

«Враховуючи, що значну кількість документів, які подаються для проставлення апостиля, складають саме документи, оформлені нотаріусами, залучення нотаріусів до участі у процедурах проставлення апостиля значно спростить вказану послугу та зробить її більш зручною для громадян. Отже, ці зміни запроваджені з метою створення умов для ефективного обслуговування громадян за принципом «єдиного циклу та в одному місці» та задля економії їх часу», - наголосила Ольга Оніщук.

Наказом установлено, що використання нотаріусами печатки, зразок та опис якої визначено у додатку 2 до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, з урахуванням внесених зазначеним наказом змін, здійснюється з 10 березня 2020 року.


Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/news/4037.html

 - .  Rambler's Top100