ЛЮСТРАЦІЯ В УКРАЇНІ: ЗАХИСТ ВІД НЕКОНСТИТУЦІЙНИХ ДІЙ

Венеційська комісія різко розкритикувала Закон про люстрацію в Україні у своїх висновках та визнала: документ не відповідає Європейським нормам і його потрібно радикально змінити. Він не має стати інструментом помсти політичним опонентам.

Адвокати Національної правової палати наголошують на тому, що люстрація має проходити у чіткій відповідності до Конституції України і європейських стандартів і у кожному випадку потрібно доказати провину людини. 

Ми проаналізували європейську та світову практику проведення люстрації, маємо  досвід та володіємо унікальними юридичними інструментами, які забезпечують захист конституційних прав людини, в тому числі у суді, та дозволяють встановити чи законне було примінення норм закону про люстрацію, відсторонення кожної людини від займаного робочого місця. 

Захищайте свої права. Звертайтесь за консультацією та правовою допомогою до адвокатів Національної правової палати!


Керівник проекту: Голова Національної правової палати, адвокат Анна Самойленко
+38 067 573 01 04

E-mail: npp_lawyer@ukr.net


Адвокати Національної правової палати підготували першу в Україні заяву щодо люстрації, яку прийняв до розгляду Європейський суд з прав людини. Заява була прийнята у червні 2016 р.  В рамках застосування люстрації порушуються принцип презумпції невинуватості, передбачений ст. 1 Законом України «Про очищення влади»

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про очищення влади» закріплено, що очищення влади ґрунтується на таких принципах, як: верховенство права та законність; відкритість, прозорість та публічність; презумпція невинуватості; індивідуальна відповідальність; гapaнтування права на захист.

На сьогоднішній момент в рамках застосування люстрації порушуються принцип презумпції невинуватості, передбачений ст. 1 Законом України «Про очищення влади», адже  вину тих осіб, які потрапляють під люстрацію навіть не намаються довести, перевірити факт порушення цією особою законодавства, перевірити можливості цієї особи вчиняти дії, спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України, протиправні порушення прав і свобод людини під час перебування на займаній посаді. Відповідно, очищення влади не ґрунтується, окрім зазначеного, і на принципі індивідуальної відповідальності та верховенства права та законності загалом.


Детальніше >>>


Адрес этой страницы: http://npp.com.ua/lustracia.html

 - .  Rambler's Top100